Etiler / İSTANBUL
Sitede Ara
Telefonla Ara
» Yılın Halı Yıkama Kampanyası  

Halı Renk Düzeltimi

0212 269 77 16

El dokuma ve yün halıların, yanlış yöntem ve tekniklerle yıkanması sonucu, halıların renkleri birbirine karışarak, koyu renkler açık renkler üzerinde detone tonlar oluşturur. Bu duruma halk arasında boya verme denir. Tecrübe eksikliği ve uygun olmayan ürün kullanımı neticesinde, bu problem ile sıkça karşılaşılmaktadır. Bu tür hatalı halı yıkamalarda telafisi güç sonuçlar doğabilir.

Oldukça dikkatli olmak ve burada yazılı proseslere uymak gereklidir. Halı yıkamada bir çok uygulamanın olduğu gibi, bu tür bir hatalı yıkamanın yada başkaları tarafından, hatalı yıkama yapılarak bu hale getirilmiş halıların, büyük oranda eski haline getirilip düzeltilmesi mümkündür. Bu işlem için doğru halı yıkama şampuanı ve doğru kimyasal, doğru uygulama ile doğru oranda kullanılmalıdır.

Sık Sorulan Sorular
Halı servisiniz ücretli mi?

Halılarınız yıkanmak üzere adresinizden ücretsiz olarak teslim alınır ve yine yıkanıp kurulandıktan sonra ambalajlanarak ücretsiz olarak adresinize teslim edilir.

Halı yıkama işlemi sonrası halılarım çabuk kirlenir mi?

Profesyonelce ve titizlikle yapılan temizliğin ardından, halıların hav aralarındaki kirler yüzeyden tamamen arındırıldığından kirlenme hızı azalacaktır.

Halılarımın saçakları yıprandı, ne yapmam gerekiyor?

Halılarınızın saçakları titizlikle temizlendiği takdirde ömrü uzar ve deformasyon süreci yavaşlar.

Halılarımı ne kadar sıklıkta temizletmem gerekiyor?

Normal şartlarda halıların trafik seviyesine en uygun ve yıkamaya en elverişli zaman belirlenmeli ve her mevsim geçişinde yıkanmalıdır.

Her lekeyi çıkarma garantisi veriyor musunuz?

Lekeye uzun zaman önce maruz kalmamış bütün halılarınızda kullandığımız çözelticiler ve özel şampuanlarla lekeleri çıkartma garantisi veriyoruz.

Halılarım teslim esnasında muhafazası sağlanacak mı?

Halılarınız temizleme ve kurutma işlemi sonrasında son kontrolleri yapılır ve ambalajlanır. Bu durumda teslim süresinde halılarınızın kirlenmesi önlenir.

Kış mevsiminde de halı yıkamaya devam ediyor musunuz?

Firmamız yaz kış demeden halılarınızı yıkamaya ve temizlik hizmetleri vermeye devam etmektedir.